Designed by Сайт города Читы

Хотел “Olymp“ 3*

www.hotel-olymp.net

Со бесплатен пристап до своите спа и фитнес објекти, Олимп хотелот е на 10-минути пешачење од центарот на Банско и на 1,5 километри од жичарница, достапно со бесплатен ски автобус. Отворен базен е на располагање во текот на летото. Слободен жичен интернет пристап е достапен во сите соби.Секоја соба содржи: ТВ со рамен екран, софа за седење и мини бар. Во бањата располагаат со туш и бесплатен тоалетен прибор.Спа објектите вклучуваат сауна, парна бања и фитнес област. Масажи се достапни, како и спортски центар, каде што може да се игра фудбал и пинг-понг.Типични бугарски специјалитети се сервираат во ресторанот и во лето со храна на скара може да се ужива во градината на Хотел Олимп.До казино, куглана и ноќен клуб може да се стигне пеш за 2 минути.

 

Попусти за рани резервации:

20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017. 
15 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 10.12.2017 
10 % Попуст за резервации направени до 15.12.2017 и 100% уплатени до 20.12.2017

Дополнителни попусти: 
6=5, 7=6, 10=9 и 11=10, 14=12 за пристигнување во период 01.12.-27.12. и 13.01.-31.03.
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА - минимум 2; максимум 2 лица 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во DBL BB 14.3 22.0 15.4 13.2
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-4,99 y.o.) 22.9 35.2 24.6 21.1
DBL ROOM 28.6 44.0 30.8 26.4
1 adult + 1 Chd (05-12,99) 22.9 35.2 24.6 21.1
ДВОКРЕВЕТНА LUX -минимум 2; максимум 2 +1 или 3 возрасни  01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во DBL LUX  BB 15.4 23.1 16.5 14.3
SGL LUX ROOM (max 1 adl+1 chd 0-4,99 y.o.) 30.8 46.2 33.0 28.6
DBL LUX ROOM 30.8 46.2 33.0 28.6
DBL LUX + EXTRA BED (3 adults) 41.6 62.4 44.6 38.6
1 adult + 1 Chd (05-12,99) 24.6 37.0 26.4 22.9
1 adult + 2 Chd (05-12,99) 32.3 48.5 34.7 30.0
2 Adults + 1 Chd (05-12,99) 38.5 57.8 41.3 35.8
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА -минимум 2; максимум 2+2/ 3 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во APP 1-Bedroom BB (min 2 adults) 18.7 25.3 19.8 17.6
Наем на APP 1-Bedroom /2 Person/ 37.4 50.6 39.6 35.2
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 adults/ 50.5 68.3 53.5 47.5
2 adults + 1 Chd (05-12,99) 46.8 63.3 49.5 44.0
2 adults + 2 Chd (05-12,99) 56.1 75.9 59.4 52.8
МЕЗОНЕТ СО 2 СПАЛНИ-минимум 2; максимум 4+2/ 5 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
Наем на MEZ 2-Bedroom BB (max 3+1/4 ) 52.8 66.0 55.0 49.5
MEZ 2-Bedroom + EXTRA BED /5 adults/ 62.0 77.6 64.6 58.2
4 adults + 1 Chd (05-12,99) 59.4 74.3 61.9 55.7
4 adults + 2 Chd (05-12,99) 66.0 82.5 68.8 61.9
ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
ДВОКРЕВЕТНА - минимум 2; максимум 2  лица 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во DBL HB 20.9 29.7 22.0 19.8
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-4,99 y.o.) 33.0 47.5 35.2 31.7
DBL ROOM 41.8 59.4 44.0 39.6
1 adult + 1 Chd (05-12,99) 33.4 47.5 35.2 31.7
ДВОКРЕВЕТНА LUX -минимум 2; максимум 2 +1 или 3 возрасни  01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во DBL LUX  HB 22.0 30.8 23.1 20.9
SGL LUX ROOM (max 1 adl+1 chd 0-4,99 y.o.) 44.0 61.6 46.2 41.8
DBL LUX ROOM 44.0 61.6 46.2 41.8
DBL LUX + EXTRA BED (3 adults) 59.4 83.2 62.4 56.4
1 adult + 1 Chd (05-12,99) 35.2 49.3 37.0 33.4
1 adult + 2 Chd (05-12,99) 46.2 64.7 48.5 43.9
2 Adults + 1 Chd (05-12,99) 55.0 77.0 57.8 52.3
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА-минимум 2; максимум 2+2/ 3 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
По лице во APP 1-Bedroom HB (min 2 adults) 25.3 33.0 26.4 24.2
Наем на APP 1-Bedroom /2 Person/ 50.6 66.0 52.8 48.4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 adults/ 68.3 89.1 71.3 65.3
2 adults + 1 Chd (05-12,99) 63.3 82.5 66.0 60.5
2 adults + 2 Chd (05-12,99) 75.9 99.0 79.2 72.6
МЕЗОНЕТ СО 2 СПАЛНИ минимум 2; максимум 4+2/ 5 01.12-27.12.17;
13.01-16.0.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18 17.02-31.03.18
Наем на MEZ 2-Bedroom HB (max 3+1/4 ) 79.2 96.8 81.4 71.5
MEZ 2-Bedroom + EXTRA BED /5 adults/ 93.1 113.7 95.6 84.0
4 adults + 1 Chd (05-12,99) 89.1 108.9 91.6 80.4
4 adults + 2 Chd (05-12,99) 99.0 121.0 101.8 89.4
 Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна Вечера  за резервации на BB - 40€ за возрасен и 22€ за дете од  5 дo 12,99 години 
Новогодишна Вечера за резервации на HB - 35€ за возрасен и 20€ за дете од  5 до 12,99 години 
Минимум престој   1 3 1 1
Политика за отказ на резервации 
(денови пред пристигнување)
10 21 10 5
Пенали за отказ на резервација (во ноќи)  1 2 100% 1
Пенали за NO show  100% 100% 100% 100%

Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ

Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

32

Leave a comment

You are commenting as guest.