Designed by Сайт города Читы

Хотел “Pirina Club Family hotel“ 3*

www.booking.com/hotel/bg/pirina-club-hotel.html

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

Family hotel

PIRINA CLUB 3*

Макс. лица во соба

 

01.12-27.12

28.12-04.01

15.01-11.01

12.01-28.01

29.01-15.04

Цена по лице на ден / Ноќевање со појадок

Двокреветна

2+1

16

35 €

20

16

17

Еднокреветна

1

21

50

26

21

22

 • Бесплатно користење на сауна, фитнес, пинг-понг, интернет, ски остава, превоз до ски лифт.

 • Доплата за вечера- на ден 7 еур возрасен / 4 еур дете од 2-13.99 год

 • Божиќна вечера (незадолжителна)-25 еур возрасен /15 еур дете од 2-13.99 год.

 • Новогодишна вечера (задолжителна)-55 еур возрасен /25 еур дете од 2-13.99 год.

 • Дете 0-5.99 год на дополнително легло со 2 возрасни-бесплатно

 • Дете 0-5.99 год со 1 возрасен=Еднокреветна

 • Дете 6-13.99 год на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна-20% попуст

 • Две деца 6-13.99 год со 1 возрасен во Двокреветна-прво дете 20% попуст, второ дете 50% попуст

 • Дете 6-13.99 год на дополнително легло со 2 возрасни-50% попуст

 • Возрасен на дополнително легло-30% попуст

 • Tуристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Попусти за рана резервација

 • 15% попуст за резервации направени до 30.09.2017

 • 10% попуст за резервации направени до 31.10.2017

Екстра попуст: за пристигнувања од 12.01-28.01 (7=6, 14=12). Двата попуста не се комбинираат.

 

Сподели!

35

Leave a comment

You are commenting as guest.