Designed by Сайт города Читы

Хотел “Royal Park & Spa“ 4*

www.royalpark-bg.com

Хотел со традиционална архитектура, се состои од два дела, хотел и апартхотел. Голем избор на просторни и удобни соби, ресторан, бар, интернет, СПА (затворен базен, џакузи, теретана, сауна), квалитетна услуга.
Се наоѓа во популарниот ски центар Банско, оддалечен на 900 метри од ски гондолата и 800 местри од Центарот на Банско. Хотелот Ви овозможува бесплатен трансфер до ски гондолата.
Хотелот има 5 спрата и лифт:
Вкупно 57 соби: единечни и двокреветни (25м2), Фамилијарни соби (35м2). Собите содржат: клима, ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi, туш, фен, балкон (освен единечните соби).
Апартхотелот има 5 згради, 6 спрата.
Вкупно: 57 соби: Студио (42м2), Апартмани (52м2). Собите се опремени со опремена кујна (фрижидер, тостер, микропечка, чаши, чинии, електричен бокал за вода), два одвоени кревети, кауч на развлекување, клима, кабловка ТВ, телефон, мини бар, сеф (со доплата на лице место), Wi - Fi, туш, фен, балкон. Апартманите се состојат од дневна соба со тапациран намештај и спална соба одвоена со врата, со две одвоени легла.

Попусти за рани резервации
15% попуст за резервации направени до 31.10.2017 
(не е валидно за период 28.12.-02.01.2018)
-10% ПОПУСТ за резервации до 30.11.2017 и уплатени 100 % до 05.12.2017 (не е валидно за период 28.12.-02.01.2018)


  ЦЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ГЛАВНАТА ЗГРАДА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба -минимум 1+1; максимум 2+1  01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во DBL BB 24.6 29.1 52.6 22.4
SGL Room  41.4 49.3 99.7 38.1
DBL ROOM 49.3 58.2 105.3 44.8
DBL + EXTRA BED * 66.5 78.6 142.1 60.5
1 adult+ 1 Chd (6-11,99) 41.9 49.5 89.5 38.1
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 49.3 58.2 105.3 44.8
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 41.4 49.3 99.7 38.1
1 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 49.3 58.2 105.3 44.8
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 49.3 58.2 105.3 44.8
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 53.8 62.7 109.8 109.8
Фамилијарна соба -минимум 2; максимум 2+2/ 3 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во FAMILY ROOM BB  26.9 31.4 59.4 26.9
Наем на FAMILY ROOM /2 Person/ 53.8 62.7 118.7 53.8
FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 72.6 84.7 160.3 72.6
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 58.2 67.2 123.2 58.2
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 53.8 62.7 118.7 53.8
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 53.8 62.7 118.7 53.8
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 58.2 67.2 123.2 58.2
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 62.7 71.7 127.7 62.7
2 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 58.2 67.2 123.2 58.2
ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА СО ВКЛУЧЕНИ ПИЈАЛОЦИ ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЧЕРАТА)
Двокреветна соба -минимум 1+1; максимум 2+1 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во DBL HB+ 32.5 37.0 60.5 26.9
SGL Room  49.3 57.1 107.5 42.6
DBL ROOM 65.0 73.9 121.0 53.8
DBL + EXTRA BED * 87.7 99.8 163.3 72.6
1 adult+ 1 Chd (6-11,99) 55.2 62.8 102.8 45.7
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 65.0 73.9 121.0 53.8
1 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 65.0 73.9 121.0 53.8
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 49.3 57.1 107.5 42.6
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 65.0 73.9 121.0 53.8
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 77.3 86.2 133.3 66.1
Фамилијарна соба -минимум 2; максимум 2+2/ 3 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во FAMILY ROOM HB+  34.7 39.2 67.2 34.7
Наем на FAMILY ROOM /2 Person/ 62.7 71.7 127.7 62.7
FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 93.7 105.8 181.4 93.7
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 75.0 84.0 140.0 75.0
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 62.7 71.7 127.7 62.7
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 62.7 71.7 127.7 62.7
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 75.0 84.0 140.0 75.0
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 87.4 96.3 152.3 87.4
2 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 75.0 84.0 140.0 75.0
ALL INCLUSIVE (СЕ ВКЛУЧЕНО)
Двокреветна соба -минимум 1+1; максимум 2+1 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во DBL ALL 40.3 44.8 68.3 40.3
SGL Room  47.0 54.9 105.3 47.0
DBL ROOM 80.6 89.6 136.6 80.6
DBL + EXTRA BED * 108.9 121.0 184.5 108.9
1 adult+ 1 Chd (6-11,99) 68.5 76.2 116.1 68.5
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 80.6 89.6 136.6 80.6
1 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 80.6 89.6 136.6 80.6
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 47.0 54.9 105.3 47.0
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 80.6 89.6 136.6 80.6
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 100.8 109.8 156.8 100.8
Фамилијарна соба -минимум 2; максимум 2+2/ 3 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18 11.02-10.03.18
По лице во FAMILY ROOM ALL  42.6 47.0 75.0 42.6
Наем на FAMILY ROOM /2 Person/ 71.7 80.6 136.6 71.7
FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 114.9 127.0 202.6 114.9
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 91.8 100.8 156.8 91.8
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 71.7 80.6 136.6 71.7
2 adults + 1 Chd (0-05,99) 71.7 80.6 136.6 71.7
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 91.8 100.8 156.8 91.8
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 112.0 121.0 177.0 112.0
2 adult+ 2 Chd (0-5,99)(6-11,99) 91.8 100.8 156.8 91.8
Ново Годишна Вечера - ДОПЛАТА /ЗАДОЛЖИТЕЛНО / per adult / child 6-11,99 65,00 / 35,00
Божиќна Вечера  ДОПЛАТА /НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО / per adult / child 6-11,99 45,00 / 25,00
Cancellations 5 7 21 5
Пенали за отказ (во ноќи) 1 2 100% 1
Пенали за NO show (во ноќи) 2 2 100% 2

Забелешка: Дополнителното легло во DBL е фотеља со димензии 70/160 cm. Не се препорачува сместување на 3-ет возрасен во DBL. Дополнителното легло во е фотеља за 2 деца или за 1 возрасен.

 

 ЦЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ КОЈ НЕМА ТОПЛА ВРСКА СО ГЛАВНАТА ЗГРАДА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Студио -минимум 2; максимум 2+1 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во STUDIO BB min 2 persons 21.3 25.8 49.3
STUDIO ROOM 42.6 51.5 98.6
STUDIO + EXTRA BED * 57.5 69.6 133.1
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 47.0 56.0 103.0
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 42.6 51.5 98.6
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 47.0 56.0 103.0
Апартман со 1 спална -минимум 2; максимум 2+3/ 3+1/ 4 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во APP 1-Bedroom BB 23.5 28.0 56.0
Наем на  APP 1-Bedroom /2 Persons/ 51.5 60.5 116.5
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Persons)  63.5 75.6 151.2
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (4 Persons)  80.0 95.2 190.4
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 56.0 65.0 121.0
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 60.5 69.4 125.4
2 adults + 3 Chd (6-11,99) 65.0 73.9 129.9
3 adults + 1 Chd (6-11,99) 68.0 80.1 155.7
ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА СО ВКЛУЧЕНИ ПИЈАЛОЦИ ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЧЕРАТА)
Студио -минимум 2; максимум 2+1 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во STUDIO HB+ min 2 persons 29.1 33.6 57.1
STUDIO ROOM 58.2 67.2 114.2
STUDIO + EXTRA BED * 78.6 90.7 154.2
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 70.6 79.5 126.6
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 58.2 67.2 114.2
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 70.6 79.5 126.6
Апартман со 1 спална - минимум 2; максимум 2+3/ 3+1/ 4 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во APP HB+ min 2 persons 31.4 35.8 63.8
Наем на  APP 1-Bedroom /2 Persons/ 60.5 69.4 125.4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Persons)  84.7 96.8 172.4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (4 Persons)  106.6 121.9 217.1
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 72.8 81.8 137.8
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 85.1 94.1 150.1
2 adults + 3 Chd (6-11,99) 97.4 106.4 162.4
3 adults + 1 Chd (6-11,99) 97.0 109.1 184.7
ALL INCLUSIVE
Студио -минимум 2; максимум 2+1 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во STUDIO ALL min 2 persons 37.0 41.4 65.0
STUDIO ROOM 73.9 82.9 129.9
STUDIO + EXTRA BED * 99.8 111.9 175.4
1 adult + 2 Chd (6-11,99) 94.1 103.0 150.1
1 adult+ 2 Chd (0-5,99) 73.9 82.9 129.9
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 94.1 103.0 150.1
Апартман со 1 спална -минимум 2; максимум 2+3/ 3+1/ 4 01.12-20.12.17;
14.01-25.01.18;
11.02-10.03.18
21.12-27.12.17;
03.01-13.01.18;
26.01-10.02.18
28.12-02.01.18
По лице во APP ALL  min 2 persons 39.2 43.7 71.7
Наем на  APP 1-Bedroom /2 Persons/ 69.4 78.4 134.4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Persons)  105.8 117.9 193.5
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (4 Persons)  133.3 148.5 243.7
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 89.6 98.6 154.6
2 adults + 2 Chd (6-11,99) 109.8 118.7 174.7
2 adults + 3 Chd (6-11,99) 129.9 138.9 194.9
3 adults + 1 Chd (6-11,99) 126.0 138.1 213.7
Доплата за Ново Годишна Вечера  /НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО / за возрасен / дете 6-11,99 65,00 / 35,00
Доплата за Божиќна Вечера  /НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО / за возрасен / за дете 6-11,99 45,00 / 25,00
Release  7 10 28
Cancellations 5 7 21
Пенали за отказ (во ноќи) 1 2 100%
Пенали за NO show (во ноќи) 2 2 100%

Забелешка: Дополнителното легло во Studio е фотеља со димензии 70/160 cm. Не се препорачува сместување на 3-ет возрасен во Studio.
APP 1-Bedroom - спална со 2 легла, дневна со кујна, 1 софа со димензии 120/190 cm и 1 фотеља со димензии 70/160 cm."
APARTMENTS PART - нема топла врска со главната зграда - Hotel Part!

Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)
Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Сподели!

46

Leave a comment

You are commenting as guest.