Designed by Сайт города Читы

Хотел “Ruskovets“ 4* Добриниште на 6км од Банско (со минерална вода)

http://www.ruskovets.com/ 

Ruskovets Resort Hotel & Spa 4* http://www.ruskovets.com/
Цените се дадени по СОБА на база избраната услуга: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера), бесплатно користење на СПА центарот, фитнес, игротека за деца, базен со термална минерална вода, интернет, трансфер до ски гондолата во Банско и назад
Опис на собите Цена по СОБА
Ниска Средна Висока
Тип на соба редовни легла екстра легла балкон спални дневна кујна мин. број на лица макс. Број на лица

01.12-22.12.17
10.01-31.01.18
01.03-31.03.18

02.01-09.01.18
01.02-28.02.18
23.12.17-01.01.18
ноќевање со појадок полупансион (појадок и вечера) ноќевање со појадок полупансион (појадок и вечера) ноќевање со појадок полупансион (појадок и вечера)
Апартман "Junior Suite" 2 1 да 2 да да 2 2+1 84 104 97 115 124 145
Апартман "Senior Suite" 4 1 да 2 да да 4 4+1 125 164 146 185 187 226
Фемили Вила 4 1 да 2 да да 4 4+1 141 180 155 194 214 253
Минимум престој во ниска и средна сезона 2 ноќи а во висока сезона 3 ноќи
Екстра попусти: 7=6, 12=10, 14=12 за пристигнувања во Ниска и Висока сезона
Попсути за рани резервации
-15% за резервации до 15.10.17 и 100% платени до 31.10.17.
- 10 % за резервации до 15.11.17 и 100% платени до 30.11.17.
Екстра попустите и попустите за рани резервации се комбинираат освен во Висока сезона и за престој од 02-10.02.2018
Доплати и попусти:
Дете до 5,99 год Бесплатно сместување и исхрана
Дете од 6 до 17,99 -50% попуст од цената за возрасен
Еднкреветна соба (1 возрасен или 1 возрасен и дете до 5,99 год) 80% од цената на собата . Дозволено сместување само во Јуниор Сјит
Доплата за второ дете до 6 год во апартман или вила 12 евра за деца од 3 до 6 години или 6 евра за деца до 3 години
Ново Годишна вечер (задолжителна) – 138 €/возрасен, 69€/деца 6-11,99
Туристичка такса 0,8 еур по лице на ден 

Сподели!

96

Leave a comment

You are commenting as guest.