Designed by Сайт города Читы

Хотел “Saint George Palace“ 4*

www.saintgeorgepalace.com

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

SAINT GEORGE PALACE 4*

Макс. лица во соба

15.12-21.12

06.03-09.04

 

22.12-28.12

02.01-18.01

18.02-05.03

 

29.12-01.01

19.01-17.02

Цена по соба на ден (услуга наем)

Студио (цена за 2 воз.)

2+0

46

63

109

72

АПП со 1 спална

(цена за 2 в.+2 д или 3 в.)

2+2

56

76

137

88

АПП со 2 спални

(цена за 4 в.+2 д или 5 в.)

4+2

76

96

165

126

АПП со 3 спални

(цена за 6 в.+2 д или 7 в.)

6+2

107

153

205

162

Доплата за појадок воз./дете (4-11.99)

 

5.50€/3€

5.50€/3€

5.50€/3

5.50€/3€

Доплата за Полупансион воз./дете

(4-11.99)

 

13.50€/7

13.50€/7

13.50€/7€

13.50€/7€

 • Бесплатно користење на сауна, парна бања, базен, џакузи, фитнес, Wi-Fi, превоз до ски лифт, паркинг

 • Мимимум 3 ноќи престој од 29.12-01.01

 • Божиќна вечера на 24.12 (задолжителна)-25 еур возрасен / 15 еур дете од 4-11.99 год.

 • Божиќна вечера на 25.12 (задолжителна)-43 еур возрасен / 25 еур дете од 4-11.99 год.

 • Новогодишна вечера (задолжителна)-90еур возрасен /50 еур дете од 4-11.99 год.

 • На 24.12, 25.12 и на 31.12-нема стандардна вечера

 • Дете од 0-3.99 год. -бесплатно (бебешко крветче на барање-бесплатно)

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ден
 • -10% попуст за сместување во Studio/ APP1/APP2 за престој меѓу 11.01-20.01.2018 и  28.01-03.02.2018

  -15% попуст за сместување во Studio/ APP1/APP2 за престој меѓу 24.02-09.04.2018
  за резервации направени до 29/12 Овој попуст не се комбинира со други попусти

Екстра попусти: за престој во период од 15.12-28.12, 02.01-18.01 и 18.02-09.04 за престој од 7-10 ноќи-1 бесплатна ноќ, за престој 11 ноќи и повеќе-2 бесплатни ноќи.

 

 

 

Сподели!

50

Leave a comment

You are commenting as guest.