Designed by Сайт города Читы

Хотел “Terra Complex“ 4*

www.terracomplex.com

Одликувајќи се со внатрешен и надворешен базен, со модерен велнес центар и "Fusion" ресторан, Тера Комплекс ви нуди соби и апартмани со бесплатен WiFi и балкони со поглед на градината или на планината. Хотелот се наоѓа во близина на Пирин Голф комплекс и има бесплатен превоз до ски патеките во Банско.Сите соби и апартмани се опремени со: купатило, вклучувајќи тоалетен прибор, ТВ со рамен екран и кабловска телевизија и опремена кујна.Тера комплекс се состои од 4 згради. Главните објекти се поставени во централната зграда Пирин.По денот на скијање или пешачење во подножјето на Пирин планина, можете да се релаксирате во сауна и парна бања, или да уживате во некоја од масажите. Децата можат да се забавуваат во детски центар.Фини бугарски специјалитети од интернационална кујна се служат во ресторанот и барот, во кој по 21:30 часот се одржуваат журки. Лоби бар со отворен камин е одлично место за уживање. Банско и Добриниште се на 7 километри, а жичарницата е на 3 километри од комплексот Тера. Приватен паркинг е на располагање на лице место.

 

Попусти за рани резервации /не е валидно за новогодишен период 29.12.-02.01./:

20 % Попуст за резервации направени до 05.10.2017 и уплатени 100 % до 12.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 05.11.2017 и уплатени 100 % до 12.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 05.12.2017 и уплатени 100 % до 08.12.2017

Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за резервации со пристигнување после 08.01.2018
*Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустите!


 ЦЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ГЛАВНАТА ЗГРАДА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА DELUXE- минимум 2; максимум 2+0
или 2 возрасни 
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во DBL DELUXE BB 23.5 28.0 39.2 24.6
DBL - SGL USE /1 Adult/ 32.9 39.2 54.9 34.5
Наем на DBL /2 Adults/ 47.0 56.0 78.4 49.3
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 32.9 39.2 54.9 34.5
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 35.3 42.0 58.8 37.0
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА DELUXE-минимум 2; 
максимум 2+1 или 3 возрасни . 
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА DELUXE BB 26.9 34.7 47.0 30.2
Наем на APP 1-Bedroom  DELUXE /2 Adults/ 53.8 69.4 94.1 60.5
APP 1-Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Adults/ 67.2 86.8 117.6 75.6
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 37.6 48.6 65.9 42.3
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 40.3 52.1 70.6 45.4
1 Adults + 2 Chd (06-11,99) 53.8 69.4 94.1 60.5
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 53.8 69.4 94.1 60.5
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 53.8 69.4 94.1 60.5
Апартман со 2 спални DELUXE-минимум 4; 
максимум 4+1 или 5 возрасни 
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 2-Bedroom DELUXE BB 25.2 31.4 43.1 27.4
Наем на APP 2-Bedroom DELUXE /4 Adults/ 100.8 125.4 172.5 109.8
APP 2-Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /5 Adults/ 113.4 141.1 194.0 123.5
4 Adults + 1 Chd (02-05,99) 100.8 125.4 172.5 109.8
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 100.8 125.4 172.5 109.8
Апартман со 3 спални DELUXE-минимум 6;
максимум 6+1 или 7 возрасни  
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 3-Bedroom DELUXE BB 24.6 30.2 42.2 26.5
Наем на APP 3-Bedroom DELUXE /6 Adults/ 147.8 181.4 253.1 159.0
APP 3-Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /7 Adults/ 160.2 196.6 274.2 172.3
6 Adults + 1 Chd (02-05,99) 147.8 181.4 253.1 159.0
6 Adults + 1 Chd (06-11,99) 147.8 181.4 253.1 159.0
HB доплата за возрасен / дете 06-11,99 по лице на ден  8,50 / 5,50
ЗАДОЛЖИТЕЛНО - Ново Годишна Вечера во основен ресторан Доплата за возрасен / дете 6-11,99 год. 133,00 / 69,00
ЗАДОЛЖИТЕЛНО 
Божиќна Вечера  доплата за возрасен/дете 6-11,99 год.
21,00 / 13,00
Минимум престој      5  
Cancellations 5 7 21 7
Пенали за отказ (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show (во ноќи) 2 2 100% 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)

ЦЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СПОРЕДНАТА ЗГРАДА 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА-минимум 2; максимум 2 +0
или 2 возрасни
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во DBL BB 19.0 22.4 31.4 21.3
DBL - SGL USE /1 Adult/ 26.7 31.4 43.9 29.8
Наем на DBL /2 Adults/ 38.1 44.8 62.7 42.6
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 26.7 31.4 43.9 29.8
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 28.6 33.6 47.0 31.9
Апартман со 1 спална-минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни 
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom BB 21.3 28.0 38.1 23.5
Наем на APP 1-Bedroom /2 Adults/ 42.6 56.0 76.2 47.0
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Adults/ 53.2 70.0 95.2 58.8
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 29.8 39.2 53.3 32.9
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 31.9 42.0 57.1 35.3
1 Adults + 2 Chd (06-11,99) 42.6 56.0 76.2 47.0
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 42.6 56.0 76.2 47.0
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 42.6 56.0 76.2 47.0
Апартман со 2 спални--минимум 4; 
максимум 4+1 или 5 возрасни 
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 2-Bedroom BB 20.2 25.2 34.7 22.4
Наем на APP 2-Bedroom /4 Adults/ 80.6 100.8 138.9 89.6
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Adults/ 90.7 113.4 156.2 100.8
4 Adults + 1 Chd (02-05,99) 80.6 100.8 138.9 89.6
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 80.6 100.8 138.9 89.6
Апартман со 3 спални-минимум 6; 
максимум 6+1 или 7 возрасни  
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 3-Bedroom BB 19.8 25.2 33.2 22.4
Наем на APP 3-Bedroom /6 Adults/ 118.7 151.2 199.4 134.4
APP 3-Bedroom + EXTRA BED /7 Adults/ 128.6 163.8 216.0 145.6
6 Adults + 1 Chd (02-05,99) 118.7 151.2 199.4 134.4
6 Adults + 1 Chd (06-11,99) 118.7 151.2 199.4 134.4
Доплата за HB  за возрасен/дете 06-11,99 по лице на ден 8,50 / 5,50
ЗАДОЛЖИТЕЛНО 
Ново Годишна Вечера во ресторан во главна зграда за возрасен/за дете 6-11,99 год.
133,00 / 69,00
ЗАДОЛЖИТЕЛНО 
Божиќна Вечера  Доплата за возрасен/дете 6-11,99 год.
21,00 / 13,00
Минимум престој      5  
Cancellations 5 7 21 7
Пенали за отказ (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show (во ноќи) 2 2 100% 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)

 

Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд

 

Сподели!

35

Leave a comment

You are commenting as guest.