Designed by Сайт города Читы

Хотел “Zara & Spa" 4*

www.zarabansko.com/en

Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес.

Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабловска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.

Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лобби барот во фоајето.На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите.Прехрамбената продавница и рестораните се одалечени на 200 метри од хотелот.

Во склоп на хотелот истотака има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детстко игралиште, така што родителите можат да користат услуги и од професионални аниматори.

Хотелот Зара се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифотвите има на располагање на секои 30 минути.

Попусти за рани резервации:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 05.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017

Дополнителни попусти (валидно за резервации по завршувањето на EB попустот, 01.12.2017):
7=6, 8=7; 9=8; 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 and 14=12 за престој во периоди 01.12.-28.12.2017 и 03.01.-15.04.2018
*Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот!

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
DBL STANDARD-минимум 2; максимум 2 01.12-21.12.17;
27.12-28.12.17;
05.03-15.04.18
22.12-26.12.17 29.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
26.01-11.02.18
11.01-25.01.18;
12.02-04.03.18
По лице во DBL STANDARD HB 27.5 31.9 57.2 35.2 30.8
DBL STD - SGL USE /1 Adult/ 44.0 51.0 114.4 56.3 49.3
DBL STD ROOM 55.0 63.8 114.4 70.4 61.6
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 44.0 51.0 114.4 56.3 49.3
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 46.8 54.2 114.4 59.8 52.4
DBL LUX-минимум 2; 
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
27.12-28.12.17;
05.03-15.04.18
22.12-26.12.17 29.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
26.01-11.02.18
11.01-25.01.18;
12.02-04.03.18
По лице во DBL LUX  HB  29.7 35.2 60.5 38.5 35.2
DBL LUX - SGL USE /1 Adult/ 47.5 56.3 121.0 61.6 56.3
Наем на STUDIO /2 Adults/ 59.4 70.4 121.0 77.0 70.4
DBL LUX + EXTRA BED /3 Adults/ 80.2 95.0 163.4 104.0 95.0
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 47.5 56.3 121.0 61.6 56.3
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 50.5 59.8 121.0 65.5 59.8
1 Adults + 2 Chd (02-05,99) 47.5 56.3 121.0 61.6 56.3
1 Adults + 2 Chd (06-11,99) 65.3 77.4 151.3 84.7 77.4
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 59.4 70.4 121.0 77.0 70.4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 74.3 88.0 151.3 96.3 88.0
2 Adults + 2 Chd (02-05,99) 59.4 70.4 121.0 77.0 70.4
2 Adults + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 74.3 88.0 151.3 96.3 88.0
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 89.1 105.6 181.5 115.5 105.6
APP 1-Bedroom-минимум 1+1;
максимум 3+1/2+2 или 4 возрасни
01.12-21.12.17;
27.12-28.12.17;
05.03-15.04.18
22.12-26.12.17 29.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
26.01-11.02.18
11.01-25.01.18;
12.02-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom HB 33.0 38.5 66.0 41.8 39.6
APP 1-Bedroom - SGL USE /1 Adult/ 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
Наем на APP 1-Bedroom /2 Adults/ 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Adults/ 89.1 104.0 178.2 112.9 106.9
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Adults/ 112.2 130.9 224.4 142.1 134.6
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 56.1 65.5 132.0 71.1 67.3
1 Adults + 2 Chd (02-05,99) 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
1 Adults + 2 Chd (06-11,99) 72.6 84.7 165.0 92.0 87.1
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 82.5 96.3 165.0 104.5 99.0
2 Adults + 2 Chd (02-05,99) 66.0 77.0 132.0 83.6 79.2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 99.0 115.5 198.0 125.4 118.8
2 Adults + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 82.5 96.3 165.0 104.5 99.0
3 Adults + 1 Chd (02-05,99) 89.1 104.0 178.2 112.9 106.9
3 Adults + 1 Chd (06-11,99) 105.6 123.2 211.2 133.8 126.7
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Новогодишна Вечера  - 60€ за возрасен, 32.5€ за дете од  04 дo 11,99 години .  Бебе 00-03,99 - не користи услуги.
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Божиќна вечера  - 25€ за возрасен, 15€ за дете од  04 дo 11,99 години .  Бебе 00-03,99 - не користи услуги.
Минимум престој     3 5    
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 14 28 14 14
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 100% 100% 1 1
Пенали за NO show 2 100% 100% 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

 

Сподели!

50

Leave a comment

You are commenting as guest.