Designed by Сайт города Читы

Хотел "Mura" 3* Боровец

www.balkanholidays.co.uk

Хотелот Мура се наоѓа во самиот центар на Боровец. Тој нуди светло и удобно сместување со бесплатен Wi-Fi пристап до интернет и кабелска телевизија.
Некои од собите за гости, исто така имаат тераси.

Хотел Мура има ресторан за до 120 луѓе и шармантен лоби бар со камин.

Достапен е за посетители со деца.  

далечина од

Далечина од центарот: 0 m
Жичара: 250 m
Drag lifts: 0 m
 

Хотелски содржини и услуги

 Факс
 Ресторан
 Соби за не-пушачи
 Сеф на рецепција
 Рент-а-кар
 Детско катче
 Лифт
 Бесплатен паркинг
 Лоби бар
 Ски гардeробер
 Перална
 Рецепција 24/7
 Wi-fi бесплатно (јавни места)
 

Активности во близина на хотелот

 Скијање
 Велосипеди за изнајмување
 Јавање коњи
 Риболов
 Планинарење
 Велосипедизам
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Греење
 Бања/Тоалет
 Балкон (на 1 кат)  

Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигнување после 01.03.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!


DBL NO BALCONY ROOM
-минимум 2; максимум 2+1 или 2 возрасни ults
01.12-22.12.17 23.12-05.01.18 06.01-31.03.18
По лице во DBL NO BALCONY HB 26.9 37.0 26.9
SGL NO BALCONY ROOM 38.1 48.2 38.1
DBL NO BALCONY ROOM 53.8 73.9 53.8
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 53.8 73.9 53.8
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 67.2 92.4 67.2
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 67.2 92.4 67.2
DBL WITH BALCONY ROOM
-минимум 2+1; максимум 2+1 или 3 возрасни 
01.12-22.12.17 23.12-05.01.18 06.01-31.03.18
По лице во DBL WITH  BALCONY HB 29.1 39.2 29.1
DBL WITH BALCONY ROOM 72.8 98.0 72.8
DBL WITH BALCONY ROOM + EXTRA BED /3 Adults/ 80.1 107.8 80.1
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 72.8 107.8 80.1
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 72.8 98.0 72.8
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 72.8 98.0 72.8
2 Adults + 2 Chd (02-11,99) 87.4 117.6 87.4
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Ново Годишна Вечера - 65€ за возрасен и 3€ за дете од  2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 - не користи услуги. 
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна Вечера -45€за возрасен и 25€ за дете од  2 to 11,99 години. Бебе 00-01,99 - не користи услуги. 
Доплата за FB
(Ad/Child 02-11.99 p.p.p.d.)
7,00/4,00 7,00/4,00 7,00/4,00
Такса за резервација (Задолжително) 6ЕУР за возрасен / 3ЕУР за деца
Release  7 28 7
Политика за отказ на резервации  7 14 7
Пенали за отказ на резервации (во ноќи) 1 2 1
Пенали за NO show 2 2 2
Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)

Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.
 

Сподели!

1

Leave a comment

You are commenting as guest.