Designed by Сайт города Читы

Хотел "Dafovska" 3*

www.dafovskahotel.com

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Превоз до ски гондолата, WI-FI.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 50€ / 25€ дете ( 3-14 г.) 
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна ) 20€ / 10€ дете ( 3-14 г.)

Минимум престој 4 ноќи 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -10% за уплати до 30.10.2017.
2) 10=9, 14=13 за пристигнувања од 12.01-20.01.2018  и  7=6, 10=9, 14=12 за пристигнувања по 06.03.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат. 


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

61

Leave a comment

You are commenting as guest.