Designed by Сайт города Читы

Хотел "Finlandia" 4*

www.hotelfinlandia.com

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, фитнес, WI-FI, паркинг, трансфер до ски лифт.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 3-12 г.)
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна ) 48€ /24€ дете ( 3-13 г.) 
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) : 25€ /12€ дете ( 3-13г.)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -20 % за уплати до 31.10.2017 за престој до 27.12.2016 и после 04.01.2017, -10% за уплати до 30.11.2017 за престој до 27.12.2016 и после 04.01.2017.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

56

Leave a comment

You are commenting as guest.