Designed by Сайт города Читы

Хотел "Kamelija apart" 4*

 kamelia-hotel-pamporovo

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Во цената е вклучено:
Базен, Spa arena, фитнес,  дтеско катче, интернет.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и деца 0,5€ ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 75€ / 45€ дете ( 6-12 г. ). 
Доплата за Божиќна  вечера (задолжителна) 35€ /20€ дете ( 6-12 г. ). 
Доплата за BB (нокевање со појадок): 5€/ 2,5€ дете (6-12); HB (полупансион): 13,5€/ 7€ дете (6-12)
Минимум престој 5 ноќи во периодот 29.12.2017-02.01.2018


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15% за уплати до 15.10.2017,  -10% за уплати до 15.11.2017 попустите не се валидни за престој во период 29.12-02.01.2018г.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

Сподели!

92

Leave a comment

You are commenting as guest.