Designed by Сайт города Читы

Хотел "Mir" 4*

www.hotelmirzlatibor.com

Локација: сместен во мирниот дел на Златибор, на 230 км од Белград
Капацитет: 19 двокреветни соби, 6 луксузни апартмани 
Содржини: ресторан, бар, кафе тераса, wellness центар (џакузи, сауна,фитнес), игротека ,конгресна сала, паркинг 
Опременост на собите: мини бар, телефон, сеф, бесплатен wirreles интернет, LCD ТВ, фен, баде мантил, папучи.

                                                               

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)       
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 

Цената вклучува: 
   
Цена по лице од ден, услуга полупансион (појадок и вечера)    
Користење на теретана, џакузи, сауна, интернет, игротека за деца  

Напомена:  

Појадокот и вечерата се сервираат на шведска маса доколку во хотелот има повеќе од 15 гости.    
Доплата за полнпансион 7,5€ по лице од ден    

Цената не вклучува: 
   
Такса за престој 1 € по лице од ден, деца 0-7г бесплатно, 7-15г 0,5 €. Осигурување 0,2€ по лице од ден, плаќаат и деца. 

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

Сподели!

53

Leave a comment

You are commenting as guest.