Designed by Сайт города Читы

Хотел "Orpheus" 4*

www.hotel-orpheus.com 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, фитнес, сауни, џакузи, парна бања, надворешен паркинг, интернет,транспорт до гондола.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 2-12 г.)
Доплата за ручек 7€ / 3,5€ дете ( 5-13 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 60€ / 30€ дете ( 5-13г.). 
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) за BB: 34€ / 18€ дете ( 5-13г.). За HB:  28€ /  16€ дете ( 5-13г.). 

Минимум престој 4 ноќи во периодот 28.12-01.01.2018

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за уплати до 15.10.2017, -15 % за уплати до 15.11.2017, -10% за уплати до 01.12.2017 
2) 7=6, 12=11 и 14=12  за престој 15.12-22.12.2017 & 02.01-18.01 & 04.02-10.04.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат од пониската сезона. Попустите се комбинираат.

 

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

50

Leave a comment

You are commenting as guest.