Designed by Сайт города Читы

Хотел "Hot Springs Medical" 4*

"Спа-хотел на годината" 2017

Хотел "Hot Springs Medical" 4*:

https://hotsprings-spa.com/

Цени за 1 ноќ за ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Капацитет на собите 2 +0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
период денови DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
05.01-07.03.2020 недела-четврток 62 € 65 € 73 € 81 €
петок и сабота 75 € 78 € 86 € 94 €
08.03-30.07.2020 недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €
31.07-07.09.2020 недела-четврток 63 € 65 € 73 € 81 €
петок и сабота 75 € 78 € 85 € 95 €
08.09-17.12.2020 недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Важи за сите соби и периоди, доплати, попусти….

Дете до 5,99 г. на редовно легло Бесплатно
Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на редовно легло -25% од цената за лице во двокревтна соба
Дете до 6-11,99 г. на дополнително  легло 28 €
Дете до 6-11,99 г. на прво дополнително легло 19 €
Возрасен/дете над 12 г.на прво допплни.легло 37 €
Возрасен/дете над 12 г.на второ дополни.легло 28 €
Еднокреветна соба -20% од цената за DBL COMFORT


СПА центарот вклучува:

Внатрешни и надвoрешни базени,
Биoсауна 65 C,
Турски амам,
Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања,
Дождовна соба,
Солена соба,
Тепидариум,
Финска сауна – 80 и 9 C,
Лакониум

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на Спа центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
Неспомнати услуги

Напомени !
За престој 5+ ноќевања попуст од 15% во цената
За престој 4+ ноќевања попуст од 10% во цената
За престој 3+ ноќевања попуст од 10% во цената
Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

Сподели!

776

Leave a comment

You are commenting as guest.