Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: The request was denied.

GRAND HOTEL **** BANSKO

Линк: GRAND HOTEL BANSKO

Хотелот е реновиран во 2014 година.
Локација:150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

 

GRAND HOTEL 4* - Банско
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020| 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 10 % попуст за резервација и уплата до 31.10.2020.РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020| 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 10 % попуст за резервација и уплата до 31.10.2020.
БОНУСИ : 7=6, 14=11 за период на престој 01.12.2020-13.03.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-20.12.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација)БОНУСИ : 7=6, 14=11 за период на престој 01.12.2020-13.03.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-20.12.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2020 21.12-27.12.2020 28.12-03.01.2021 04.01-08.01.2021 09.01-12.02.2021 13.02-05.03.2021 06.03-13.03.2021
Вид на сместување мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
Двокреветна соба стандард (2+0) 39 € 56 € 85 € 58 € 51 € 57 € 42 €
Двокреветна соба делукс (макс 2 в.+1 д. до 5.99 год.) 44 € 62 € 91 € 64 € 57 € 63 € 48 €
Еднокреветна соба (1+0) 62 € 90 € / 93 € 83 € 92 € 68 €
Едноспален апартман (макс 3 в. + 1д. до 5.99 год.) 50 € 68 € 103 € 70 € 64 € 69 € 54 €
Двоспален апартман (макс 4 в. + 1д. до 5.99 год.) 45 € 63 € 92 € 65 € 59 € 63 € 48 €
Егзекутив соба (2+0 58 € 76 € 105 € 78 € 72 € 77 € 62 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауни, парна бања, турска бања, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница
Дополнителни услови : Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. со 2 возрасни - бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Капацитет:
• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 - 40 m²);
• 38 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 - 60 m²);
• 14 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 - 80 m²);

 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Продавница;
• Пеглање (со доплата); 
• Обезбеден паркинг (со доплата); 
• Паркинг необезбеден (бесплатно); 

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Балкон;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
  • Софа кревет;
 • Apartment:
  • Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

За деца:

• Базен за деца;
• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Солена сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.
 
 

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна
 Интернет
 Соби за не-пушачи
 Велнес центар
 Хотелски паркинг
 Пристап за хендикепирани лица
 Бар на базен
 Лифт
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Интернет конекција
 Телефон
 Бежичен интернет
 Сателитска ТВ
 Сеф во соба
 Клима Уред (во некои од собите)
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Сет пешкири (2 за член)
 

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832
 

 

Сподели!

514

Leave a comment

You are commenting as guest.