PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO **** BANSKO

Линк: PERUN PLATINUM HOTEL

Локација : 350 м од жичарницата

Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

 

 

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* - Банско
 
Цените се по лице за 1 ноќевање 27.11-18.12.2020 16.01-31.01.2021 19.12-26.12.2020 27.12-01.01.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 05.01-15.01.2021 02.01-04.01.2021
01.02-28.03.2021  
Двокреветна соба - економи 2+1 39 € 44 € 53 € 78 €
Двокреветна соба - без балкон 2+1 41 € 47 € 56 € 84 €
Двокреветна соба - со балкон 2+1 43 € 48 € 59 € 86 €
Јуниор сјуит *цена за 2 лица 2+2 104 € 117 € 140 € 209 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : Дополнителни услови :
▪ Дете до 1.99 год. - бесплатно
▪ Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - бесплатно
▪ Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло - 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 45€ (без НГ вечера - на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Сподели!

513

Leave a comment

You are commenting as guest.