Designed by Сайт города Читы

  • Зима
  • Хотел "Koviou village" Никити

Хотел "Koviou village" Никити

 

 

 

Hotel Koviou Holiday Village -Никити

 

 

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 15.02.2020

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

 

Локација

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

GPS Координати: 40.183621, 23.714139

www.koviouholidayvillage.com

Плажа
200
метри од песочна приватна плажа.


Опис на објектот
Сместување: хотелски соби 1/2+2 соби. (до 3 возрасни, или 2 возрасни+2 деца до 11,99 г.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска телевизија, фрижидер, сопствена бања.
Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
Лежалките на плажа со доплата (на лице место)

1/2+2 соба: еден брачен кревет, и една софа на извлекување за 2 деца или 1 возрасен

 

Услуга
Полупансион

Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера 19:00-21:00ч. – шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период

услуга

стандард соба 1/2+2

25.05 – 31.05

6 HB

189*

31.05 – 07.06

7 HB

219

07.06 – 14.06

7 HB

259

14.06 – 21.06

7 HB

279

21.06 – 28.06

7 HB

299

28.06 – 05.07

7 HB

329

05.07 – 12.07

7 HB

359

12.07 – 19.07

7 HB

399

19.07 – 26.07

7 HB

399

26.07 – 02.08

7 HB

399

02.08 – 09.08

7 HB

399

09.08 – 16.08

7 HB

399

16.08 – 23.08

7 HB

379

23.08 – 30.08

7 HB

319

30.08 – 06.09

7 HB

279

06.09 – 13.09

7 HB

209

13.09 – 20.09

7 HB

189*

20.09 – 27.09

7 HB

149*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

 

 

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

HB – Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса

Напомена:
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

 

Информации за превозот на релација Скопје – Ситонија – Скопје изнесува:

Цена по лице за превоз (повратна карта) :
Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€
Деца од 2 до 12 години: 20€
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)

Сподели!

230

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.