Designed by Сайт города Читы

 • Зима
 • Хотел "Potidea Golden Beach" Неа Потидеа

Хотел "Potidea Golden Beach" Неа Потидеа

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа
Hotel - Nea Moudania,  9,2 km | Hotel - Nea Fokea 11,5 km | Hotel - Afytos 16,6 km | Hotel - Kalithea 19,5 km

Плажа:на неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, ужина,вечера+безалкохолни пијалоци (кафе, чај, сок...) 

Интернет: Доплата на рецепција

Сместување: сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер, фен за коса, купатило со туш, балкон, клима (со доплата), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, бесплатно.
Чистење на собите: 6 пати неделно;
Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: Во склоп на хотелот има: лоби бар, основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

  

All Inclusive Concept:

Ресторант:

 • Појадок од 07:30 до 09:30
 • Ручек од 13:00 до 14:30
 • чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
 • Вечера од 19:00 до 21:00     

Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе 

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво
 • Узо
 • Бренди
 • Црвено вино
 • Бело вино
 • Рецина (ароматизирано грчко вино)
 • Кока Кола
 • Спрајт
 • Фанта
 • Газирана вода
 • Филтер Кафе

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Хотелски содржини и услуги

 Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

 Надворешен базен

Оброци

 Појадок (швед. маса)
 Ручек (швед. маса)
 Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 Балкон
 ТВ
 Фен
 Бања со туш кабина

локација

X Координати: 40.191037
Y координати: 23.334988
 

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020
-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

Редовен Ценовник:

Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
24.05-31.05.2020 7 All 189 € 199 €
31.05-07.06.2020 7 All 199 € 209 €
07.06-14.06.2020 7 All 259 € 269 €
14.06-21.06.2020 7 All 289 € 299 €
21.06-28.06.2020 7 All 309 € 319 €
28.06-05.07.2020 7 All 339 € 349 €
05.07-12.07.2020 7 All 359 € 369 €
12.07-19.07.2020 7 All 389 € 399 €
19.07-26.07.2020 7 All 409 € 419 €
26.07-02.08.2020 7 All 409 € 419 €
02.08-09.08.2020 7 All 409 € 419 €
09.08-16.08.2020 7 All 409 € 419 €
16.08-23.08.2020 7 All 399 € 409 €
23.08-30.08.2020 7 All 369 € 379 €
30.08-06.09.2020 7 All 269 € 279 €
06.09-13.09.2020 7 All 219 € 229 €
13.09-20.09.2020 7 All 189 € 199 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера;
 • Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот.

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Служење пијалоци: 10:30 - 21:00 часот:

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино - црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;
                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Удово 35 €   • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 35€   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сподели!

390

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.