Designed by Сайт города Читы

 • Зима
 • Хотел "Simotel Ermis" Ханиоти

Хотел "Simotel Ermis" Ханиоти

https://www.booking.com/hotel/gr/simotel-hanioti.en-gb.html

Локација: Грција / Халкидики / Касандра /  Ханиоти

Плажа: 100m од плажа

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепција

Сместување: собите се опремени со клима уред (Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден), ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот е лоциран во самиот центар на Ханиоти, на еден од најубавите плоштади на Халкидики со голем број Грчки и интрнационални ресторани, кафе барови и продавници со сувенири.

 

15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020
-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

SPO: за резервации до 31.12:

ГРАТИС ПРЕВОЗ за термин на престој 17.05 - 24.05

*попустот за рана резервација се комбинира со SPO

Редовен Ценовник:

Термин Услуга Triple
Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок
17.05-24.05.2020 7 BB 119 €
24.05-31.05.2020 7 BB 129 €
31.05-07.06.2020 7 BB 159 €
07.06-14.06.2020 7 BB 199 €
14.06-21.06.2020 7 BB 219 €
21.06-28.06.2020 7 BB 239 €
28.06-05.07.2020 7 BB 259 €
05.07-12.07.2020 7 BB 295 €
12.07-19.07.2020 7 BB 319 €
19.07-26.07.2020 7 BB 339 €
26.07-02.08.2020 7 BB 349 €
02.08-09.08.2020 7 BB 349 €
09.08-16.08.2020 7 BB 349 €
16.08-23.08.2020 7 BB 339 €
23.08-30.08.2020 7 BB 285 €
30.08-06.09.2020 7 BB 229 €
06.09-13.09.2020 7 BB 185 €
13.09-20.09.2020 7 BB 159 €
20.09-27.09.2020 7 BB 129 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-Fi интернет во соба и на рецепција
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска ценa

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
 • Клима уред Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден (на лице место)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

 • Дете до 11,99 во соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен има попуст 30%

Минимум сместување:

 • Triple - 2 возрасни

Максимум сместување:

 • Triple room - 3 возрасни и 1 дете до 1,99 (спие со родители, baby cot на барање)

Цената не вклучува

*Превоз и Патничко осигурување.

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Удово 35 €   • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин
Богородица 35€
  • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена за попусти

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Сподели!

173

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.