Designed by Сайт города Читы

 • Зима
 • Вила "Corfu" Неа Флогита

Вила "Corfu" Неа Флогита

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

 

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

Бр. ноќевања

1/4 Студио/Апартман

1/5Апартман

23/05/2020 - 30/05/2020

7*

ПРОМО 69.00€

ПРОМО 69

30/05/ 2020 -06/06/2020

7*

99.00€ 

99.00€ 

06/06/ 2020 -13/06/2020

7*

129.00€ 

149.00€ 

13/06/2020 - 20/06/2020

7*

159.00€ 

169.00€ 

20/06/2020 - 27/06/2020

7*

189.00€ 

199.00€ 

27/06/2020 - 04/07/2020

7

390.00€ 

420.00€ 

04/07/2020 - 11/07/2020

7

420.00€ 

440.00€ 

11/07/2020 - 18/07/2020

7

450.00€ 

480.00€ 

18/07/2020 - 25/07/2020

7

450.00€ 

480.00€ 

25/07/2020 - 01/08/2020

7

450.00€ 

480.00€ 

01/08/2020 - 08/08/2020

7

450.00€ 

480.00€ 

08/08/2020 - 15/08/2020

7

450.00€ 

480.00€ 

15/08/2020 - 22/08/2020

7

440.00€ 

460.00€ 

22/08/2020 - 29/08/2020

7

390.00€ 

420.00€ 

29/08/2020 - 05/09/2020

7*

169.00€ 

189.00€ 

05/09/2020 - 12/09/2020

7*

149.00€ 

169.00€ 

12/09/2020 - 19/09/2020

7*

129.00€ 

149.00€ 

19/09/2020 - 26.09/2020

7*

89.00€ 

89.00€ Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (3-то , 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат).

 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена со *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот ПРОМО термин );

 • Цените без * се однесуваат за наем на дуплекс за 7 ноќевања

 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветен капацитет

 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за ПРОМО цените

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Доплата на туристичка такса -0.5  за студио/апартман од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)

 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Т.А. „ОДИСЕА ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ОДИСЕА ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 

Сподели!

262

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.