Designed by Сайт города Читы

GORSKI HOTEL & SPA **** KOPAONIK

Линк: GORSKI HOTEL & SPA

Gorski Hotel & Spa during the winter Gallery image of this property


Локација: Во самиот центар на Копаоник, на ски-стазите
Сместување: 97 луксузни соби и  21 апартман, нови и комплетно опремени.
Содржини: Лоби бар, А ла Карт ресторан, главен ресторан и ресторан за скијачи, игроетка за деца, конгресен центар со 470 места и мултифункционална сала од 470 м2. 80 паркинг места во гаража и 40 паркинг места на отворено.
Одмор и релаксација: СПА центар со отворен базен од 1000 м2, сауна, амам, Руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, фитнес црнтар, фризерски и козметички салон.


ЦЕНОВНИК ЗА ПЕРИОД 01.12.2020-05.04.2021
-15% ПОПУСТ ЗА EARLY BOOKING

Цените се изразени во ЕУР по лице од ноќ за superior, de luxe и family соба.
Цените се изразени во ЕУР по апартман од ноќ за One bedroom Suite и Two bedroom suite вклучувајќи услуга HB за две лица. За секое дополнително лице за HB се доплатува по 12 € за возрасен и 6 € за деца од ноќ.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Во цената е вклучено:
- сместување на база полупансион (појадок и вечера)
- неограничено користење на Spa & Wellness центар: затворени базени и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи и крпа), релакс зона- тепидариум, топли клупи, сауна свет, парна бања, солена -ладна соба, ладна фонтана, базен со топла вода на отворено и фитнес центар.
- WI FI

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
- Такса за престој (задолжително се наплатува на рецепција) 120 rsd по лице од ноќ за возрасни и 60 rsd и за деца 7-15 год.(деца до 7 год. Бесплатно)
- паркинг


Услови за Gorski Hotel & Spa****:
- дете 0-2 - БЕСПЛАТНО
- дете 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за едно дете 36 еур од ноќ.
- деца 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за прво дете 36 еур , второ дете 16 еур од ноќ
- дете 2-12 год. во супериор/ делукс соба во придружба на двајца возрасни едно дете плаќа 36 еур од ноќ
- во фамилијарна соба: во придружба на двајца возрасни, прво дете плаќа 36 еур, второ дете плаќа 6 еур од ноќ; Во придружба на три возрасни  едно дете 2-12 год. доплата 6 еур од ноќ.
- Трето возрасно во супериор/делукс /фамилијарна соба доплата од 42 еур од ноќ 

Доплата не лице место:
- Третмани за тело, третмани на лице, маникир, педикир, ВИП спа, термални кревети
- Јавен паркинг, јавна гаража
- СКИ школа и борд
- Baby Cot - ГРАТИС

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

35

Leave a comment

You are commenting as guest.