Designed by Сайт города Читы

MONA **** ZLATIBOR

Линк: HOTEL MONA

  

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотелот располага со 120 соби и апартмани. Во секоја соба има ТВ со кабловска телевизија, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција. Во хотелот има можност гостите бесплатно да користат базен, теретана, сауна, парна бања и соба за релаксација. Сите соби во хотелот Златибор Мона се климатизирани. Покрај овие погодности може да се користат и третмани на лице и тело и масажа кои дополнително се плаќаат.


Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Попусти и доплати:
- Деца до 7 години со двајца родители, бесплатно
- Деца 7-12 години заедно со двајца возрасни плаќаат 17€ на ден
 
Цената не вклучува:
- Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување 0,2 € по лице од ден
 
Цената вклучува:
- Цена по лице на ден, ноќевање со појадок
- Внатрешен базен, фитнес
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

24

Leave a comment

You are commenting as guest.